Boys Basketball

REGIONAL QUARTERFINALS     REGIONAL SEMIFINALS     REGIONAL FINALS     SECTIONAL SEMIFINALS & FINALS  
                             
(1) Roanoke (R.-Benson)                            
(13) Lexington                            
Mon 2/24 Lexington 6 pm                        
                           
(7) Flanagan (F.-Cornell)     Wed 2/26 Lexington 6 pm                
(9) Heyworth                          
Mon 2/24 Lexington 7:30 pm                        
                           
(4) St. Anne             Fri 2/28 Lexington 7 pm        
(12) Normal (Calvary Christian Academy)                        
Tue 2/25 Lexington 6 pm                    
                         
(5) LeRoy     Wed 2/26 Lexington 7:30 pm                
(10) Bloomington (Cornerstone Christian Academy)                          
Tue 2/25 Lexington 7:30 pm                   Winner Lexington Regional    
                      Winner Mt. Pulaski Regional    
(2) Champaign (Judah Christian)                     Tue 3/3 Danville (Schlarman) 7 pm
(15) Forsyth (Decatur Christian)                        
Mon 2/24 Mt. Pulaski 6 pm                    
                       
(6) Warrensburg (W.-Latham)     Wed 2/26 Mt. Pulaski 6 pm            
(11) Niantic (Sangamon Valley)                      
Mon 2/24 Mt. Pulaski 7:30 pm                    
                         
(3) Champaign (St. Thomas More)             Fri 2/28 Mt. Pulaski 7 pm        
(13) Hartsburg (H.-Emden)                        
Tue 2/25 Mt. Pulaski 6 pm                    
                         
(5) Mt. Pulaski     Wed 2/26 Mt. Pulaski 7:30 pm                
(12) Argenta (A.-Oreana)                       SECTIONAL CHAMPIONSHIP
Tue 2/25 Mt. Pulaski 7:30 pm                        
                             
(1) Decatur (St. Teresa)                       Fri 3/6 Danville (Schlarman) 7 pm
(16) DeLand (D.-Weldon)                          
Mon 2/24 Catlin (Salt Fork) 6 pm                      
                         
(8) Decatur (D. Lutheran)     Wed 2/26 Catlin (Salt Fork) 6 pm              
(9) Danville (Schlarman)                        
Mon 2/24 Catlin (Salt Fork) 7:30 pm                      
                         
(4) Catlin (Salt Fork)             Fri 2/28 Catlin (Salt Fork) 7 pm      
(14) Urbana (University)                      
Tue 2/25 Catlin (Salt Fork) 6 pm                  
                       
(7) Cerro Gordo [Coop]     Wed 2/26 Catlin (Salt Fork) 7:30 pm              
(10) Farmer City (Blue Ridge)                        
Tue 2/25 Catlin (Salt Fork) 7:30 pm                   Winner Catlin (Salt Fork) Regional  
                      Winner Gilman (Iroquois West) Regional    
(2) Colfax (Ridgeview)                     Wed 3/4 Danville (Schlarman) 7 pm  
(16) Armstrong                          
Mon 2/24 Gilman (Iroquois West) 6 pm                      
                         
(8) Cullom (Tri-Point)     Wed 2/26 Gilman (Iroquois West) 6 pm              
(11) Gilman (Iroquois West)                        
Mon 2/24 Gilman (Iroquois West) 7:30 pm                      
                           
(3) Cissna Park             Fri 2/28 Gilman (Iroquois West) 7 pm          
(15) Donovan                          
Tue 2/25 Gilman (Iroquois West) 6 pm                      
                           
(6) Milford     Wed 2/26 Gilman (Iroquois West) 7:30 pm                  
(14) Fisher                            
Tue 2/25 Gilman (Iroquois West) 7:30 pm